Edit Content

Lipomatik

Lipomatik

Lipomatik Liposuction Aleti

Vücudun belirli bölgelerde toplanmış olan yağ dokularının alınması için kullanılan cihaza “Lipomatik Liposuction Aleti” ya da “Lipomatik Cihazı” denilmektedir. Estetik cerrahi alanındaki modern teknolojilerden olan bu cihaz FDA onaylıdır. Lipomatik cihazı sayesinde kişilerin fazla yağ dokuları alınarak vücut şekillendirilir ve çok daha sıkı bir görünüm kazanması sağlanır. Bölgesel yağlarından kurtulmak isteyen kişiler için oldukça cazip olan bu uygulama, mevcut Liposuction operasyonlarına ve lazer sistemlerine göre çok daha avantajlıdır.

 

Lipomatik Liposuction Uygulamasının Klasik Liposuctiondan Farkı Nedir?

Lipomatik liposuction uygulamasının klasik liposuction uygulamasından birçok açıdan farkı bulunur. Bunların başlıca olanları şu şekilde sıralanabilir:

  • En önemli farkı prosedürün cilt dokusunda 1-2 mm’lik küçük kesilerle yapılmasıdır.
  • Lipomatik uygulamasında yağ alma işlemi cihazın titreşimli ince boru mekanizması ve vakumlama sistemi sayesinde kolaylıkla gerçekleştirilmektedir.
  • Lipomatik liposuction uygulaması lokal anestezi ile birlikte IV sedasyon ya da genel anestezi altında gerçekleştirilir.
  • Doğrudan yağ dokularını hedef alması nedeniyle lipomatik liposuction uygulaması komşu dokulara zarar vermez. Bu nedenle iyileşme süreci hızlıdır.
  • Uygulama için kesiler 1-2 mm olduğundan, klasik liposuction uygulamasında var olan enfeksiyon ve kanama riski minimuma iner.
  • Lipomatik liposuction uygulamasında çok daha fazla yağ dokusu alınabilir.
  • Klasik liposuction uygulamasında kesi nedeniyle kaslarda, sinirlerde ya da damar dokularında tahriş gerçekleşebilir ve sonrasında şişlik ve morluk oluşur. Ancak lipomatik liposuction uygulamasında bu tür olasılıklar nadir ve minimaldir.

Oldukça üstün niteliklere sahip olan lipomatik cihazı ile işlemlerin gerçekleştirilmesi, sonuçların çok daha başarılı ve tatmin edici olmasını sağlar ve liposuction uygulamasının çok daha olumlu olmasına katkı sağlar.

Lipomatik Liposuction Uygulaması Nasıl Gerçekleştirilir?

Uygulama süresince gerçekleştirilecek olan işlemlere bağlı olarak lokal anestezi ile birlikte IV sedasyon ya da genel anestezi yapılabilir. Bunun en doğru kararını doktor verir. Sonrasında ucunda titreşimli ince borular olan mekanizmalara sahip lipomatik liposuction cihazı ile alınması hedeflenen yağ hücreleri parçalanır. Cihazın vakumlama sistemi sayesinde parçalanan bu yağ dokusu emilerek vücuttan dışarı atılır. Vücudun herhangi bir yerine uygulanabilen bu cihazla bir seansta yaklaşık 3 ya da 4 kg. yağ alınması mümkündür.

Lipomatik Liposuction Uygulaması Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uygulama için hastanın öncelikle 18 yaşının üzerinde olmalıdır. Ayrıca sağlık muayenesinden geçerek uygulama için herhangi bir risk taşıyıp taşımadığı doktor tarafından kontrol edilmelidir. Lipomatık liposuction uygulaması için herhangi bir engel yoksa hasta doktoruna beklentilerini ayrıntılı olarak anlatır. Bunun üzerine doktor değerlendirmelerini yaparak hangi bölgeden ne kadar miktarda yağ dokusu alacağını hesaplar ve hangi işlemleri uygulama esnasında gerçekleştireceğine karar verir.

Paylaş:

Diğer Yazılar

Smart-Lipo

Smart-Lipo Smart Lipo (Lazer Liposuction Aleti) Nedir? Kilo verme ve

Hydrafacial

Hydrafacial Hydrafacial Nedir? Kalıcı, güvenilir, acısız ve hızlı bir uygulama

H100 Aşısı

H100 Aşısı H100 Aşısı (Gençlik Aşısı) H100 aşısı nem kaybı,

Dermabrazyon

Dermabrazyon Dermabrazyon Nedir ve Ne İşe Yarar? Ciltteki tüm düzensizlikleri,

PRP Tedavisi

PRP Tedavisi PRP tedavisi (Platelet Rich Plasma) nedir? Son yıllarda

Mezoterapi

Mezoterapi Mezoterapi Nedir? Farmakolojik ve bitkisel ilaçların vücudun belirli bölgelerine

Peeling

Peeling Peeling (Cilt Soyma) Nedir? Ciltteki ölü derinin soyulmasını ve

Dolgu Uygulamaları

Dolgu Uygulamaları Dolgu Enjeksiyonu Nedir? Dolgu uygulamaları günümüzde vücudun hemen

Bölgesel İncelme

Bölgesel İncelme Bölgesel İncelme (Vücut Şekillendirme) Vücudun bel, basen ve

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı Cilt Bakımı Nedir? Profesyonel cilt bakımı ürünleri veya

Botoks

Botoks Botoks Nedir? Estetik amaçlarla yüzdeki kırışıklıkların ve ince çizgilerin

Mesaj Gönderin