Edit Content

Kalça Estetiği

Kalça Estetiği

Kalça (Popo) Estetiği Nedir?

Kadınların kalça bölgelerinin doğal, sıkı ve daha formda görünmesini sağlamak için estetik ve plastik cerrahlar tarafından yapılan ameliyatlara kalça (popo) estetiği denir. Özellikle popo bölgesinin estetik, yuvarlak ve dolgun bir görünüme sahip olmasını isteyen kadınların tercih ettiği ameliyat türüdür.

 

Kalça (Popo) Estetiği Niçin Yapılır?

Popo bölgesinde oluşan tüm deformetileri örneğin büyük ve geniş popo sorunlarını çözüme kavuştururken, küçük ve bozuk şekilli popoların da daha dolgun, dik ve yuvarlak bir şekle dönüşmesine olanak sağlamaktadır.Dünyada erkekler üzerinde yapılan araştırmaların sonuçlarına göre basen ve kalça bölgesi kadın vücudunun güzel görünmesini sağlayan en önemli bölgeler olarak kabul görmektedir. Dik, diri ve yuvarlak görünümlü bir popoya sahip olmak her kadının içsel önemli arzularından biridir. Bu sebeple kalça estetiği, popo bölgesinde oluşan tüm deformetileri örneğin büyük ve geniş popo sorunlarını çözüme kavuştururken, küçük ve bozuk şekilli popoların da daha dolgun ve yuvarlak bir şekle dönüşmesine olanak sağlamaktadır.

Kalça ve popo bölgesinin daha şekilli ve seksi bir görünüme kavuşmasını sağlayan estetik operasyonlar, bireylerin özgüvene kavuşması adına da oldukça önemlidir.

Kalça estetiği genel anlamda bel, basen ve kalça bölgesine yapılan çeşitli uygulamaları kapsamaktadır. Fakat bu estetik işlemlerdeki ortak amaç,

  • Poponun şekillendirilmesi,
  • Fazlalıkların atılması,
  • İnce ve fit bir görünüm elde edilmesi,
  • Estetik görünüm kaygılarının giderilmesidir.

Kalça (Popo) Estetiği Hangi Yöntemlerle ve Nasıl Yapılır?

Kalça ve popo estetiği bireylerin yaşadıkları sorunlara göre farklı uygulamalar gerektirmektedir. Her biri farklı yöntemlerle ve değişik tekniklerle yapılan estetik operasyonlarının türü, uzman hekim tarafından yapılan ön kontrollerde belirlenmektedir.

En Fazla Talep Gören Kalça Estetikleri Nelerdir?

  • Kalça dikleştirme
  • Kalça küçültme
  • Kalça büyütme ve şekillendirme

Kalçalar için planlanan estetik işlemleri, hastaların fiziksel sağlık durumlarına ve beklentilerine göre belirlenmektedir. Örneğin kalça estetiğine, popo ve basen bölgesinin inceltilmesi yani gereğinden büyük poponun küçültülmesi amacıyla başvurulursa  Liposuction yöntemi kullanılarak popo içerisindeki fazla yağların alınması sağlanır. Uygulama sırasında popo içerisinde bulunan yağlar alındıktan sonra kalçayı dik bir görünüme kavuşturmak için süt bölgeler yağ enjeksiyonlarıyla desteklenir. Çıkan yağın yeterli olmaması halinde bölgeye silikon malzeme enjekte edilerek istenilen form elde edilir.

 

Popo bölgesinin büyük ve dik olmasının sağlanması amacıyla da  yağ enjeksiyonu ve popo implantı teknikleri kullanılır. Küçük kalçalara dolgun görünüm vermek için popo protezleri kullanılırken, daha az hacim gerektiren bir popo için yağ enjeksiyonuyla fazla olan bölgeden alınan yağların kalçaya enjekte edilmesiyle çözüm üretilmektedir. Ancak bunların hepside deformasyonun türüne göre plastik cerrahınız ile karar verilecek operasyonlardır.

Kalça ve popo estetiği daha önce kilolu olup da, kilo verdikten sonra popo bölgesinde sarkmalar oluşan bireylere de uygulanmaktadır. Böyle durumlarda sarkan deri cerrahi müdahale yöntemleriyle alınmaktadır. Ayrıca popo estetiğini kusursuz bir şekilde sağlamak adına kalça bölgesi yukarılara çekilmek suretiyle de dik ve diri bir popoya sahip olunması mümkündür.

Paylaş:

Diğer Yazılar

Lipomatik

Lipomatik Lipomatik Liposuction Aleti Vücudun belirli bölgelerde toplanmış olan yağ

Smart-Lipo

Smart-Lipo Smart Lipo (Lazer Liposuction Aleti) Nedir? Kilo verme ve

Hydrafacial

Hydrafacial Hydrafacial Nedir? Kalıcı, güvenilir, acısız ve hızlı bir uygulama

H100 Aşısı

H100 Aşısı H100 Aşısı (Gençlik Aşısı) H100 aşısı nem kaybı,

Dermabrazyon

Dermabrazyon Dermabrazyon Nedir ve Ne İşe Yarar? Ciltteki tüm düzensizlikleri,

PRP Tedavisi

PRP Tedavisi PRP tedavisi (Platelet Rich Plasma) nedir? Son yıllarda

Mezoterapi

Mezoterapi Mezoterapi Nedir? Farmakolojik ve bitkisel ilaçların vücudun belirli bölgelerine

Peeling

Peeling Peeling (Cilt Soyma) Nedir? Ciltteki ölü derinin soyulmasını ve

Dolgu Uygulamaları

Dolgu Uygulamaları Dolgu Enjeksiyonu Nedir? Dolgu uygulamaları günümüzde vücudun hemen

Bölgesel İncelme

Bölgesel İncelme Bölgesel İncelme (Vücut Şekillendirme) Vücudun bel, basen ve

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı Cilt Bakımı Nedir? Profesyonel cilt bakımı ürünleri veya

Botoks

Botoks Botoks Nedir? Estetik amaçlarla yüzdeki kırışıklıkların ve ince çizgilerin

Mesaj Gönderin